All-State Production Minimize

2020 ALL-STATE PRODUCTION



COMPANY

CAST
Grace Avery - Ensemble (Bolingbrook High School)
Renee Boone - Ensemble (Downers Grove North High School)
Hailey Brisard - Nehebka Understudy, Ensemble (Morgan Park Academy)
Karissa Brown - Ensemble (Yorkville High School)
Diego Carrillo - Ensemble (Urbana High School)
Rachel Erdmann - Amneris (Libertyville High School)
Mackenzie Furlett - Ensemble (Vernon Hills High School)
Ravyn Gauch - Ensemble( Harrisburg High School)
Sari Gluck - Ensemble (Vernon Hills High School)
Max Halle-Podell - Ensemble (Oak Park-River Forest High School)
Richard Harrison - Ensemble (Providence St. Mel)
Mary Helen Hennessy (Mother McAuley High School)
Noah Herrmann - Zoser Understudy, Ensemble (Auburn High School)
Delaney Holliday - Aida (Bellville West High School)

Hailey Kasky - Ensemble (Minooka Community High School)
Caleb Kelahan - Ensemble (Edwardsville High School)
Alex Ketcham - Ensemble (Lake Zurich High School)
Joseph Kotze - Ensemble (Lincoln-Way East)
Allan Lopez - Ensemble (Cary-Grove High School)
Natalie Mattson - Ensemble (Lockport Township High School)
Ginger Mirabelli - Ensemble (Lake Zurich High School)
Travon Moore - Ensemble (Downers Grove North High School)
Evelyn Mulchrone - Ensemble (Saint Ignatius College Prep)
Colin Nacion - Mereb Understudy, Ensemble (Mundelein High School)
Riley Nevin - Radames (Coal City High School)
Praise Oranika - Ensemble (Oswego High School)
Cara Page - Ensemble (Lake Forest High School)
Demario Rankin - Amonasro, Ensemble Act 1 (Rock Island High School)
Marguerite Reed - Amneris Understudy, Ensemble (Mother McAuley High School)
Darrow Richmond - Mereb (Homewood-Flossmoor High School)
Elizabeth Ruiz-Goranson - Ensemble (Elmwood Park High School)
Jason Sekili - Ensemble (Libertyville High School)
Joshua Sexton - Ensemble (St. Joseph-Ogden High School)
Trevor Shingler - Radames Understudy, Ensemble (Lockport Township High School)
Griffin Snow - Pharaoh (Loyola Academy)
Albert Sterner - Zoser (Libertyville High School)
Aniya Thompson - Nehebka (Normal Community High School)
Gabrielle Urbina - Ensemble (Crystal Lake South High School)
Tori Whaples - Ensemble (Grayslake Central High School)
Nicholas Yates - Ensemble (Rock Island High School)

CREW
Gerardo Alvidrez (Addison Trail High School)
William Breslauer
(Glenbard North High School)
Zachary Connell (Deerfield High School)
Haley Cranston (Lake Zurich High School)
Morgan Dudaryk (Bolingbrook High School)
Matilde Fernandes (Urbana High School)
Charlie Frampton (Lake Zurich High School)
Maja Gavrilovic (Libertyville High School)
Panagiotis Giannetos (Riverside Brookfield High School)
Abeline Glenzinski (Glenbard East High School)
Lilian Hermann (Oak Park and River Forest High School)
River Johnson (Edwardsville High School)
Ella Kalis (Adlai E. Stevenson High School)
Madeleine Loyet (Edwardsville High School)
Anthony Maggio (Glenbard East High School)
Bella Manzo (Normal Community High School)
Kristina Martinet (Hinsdale South High School)
Molly May (Mother McAuley High School)
Gabriela Mendoza (Addison Trail High School)
Leah Minsky (Grayslake Central High School)
Will Mixter (Wheaton North High School)
Michael Mrozek (Downers Grove South)
Erik Murillo (Glenbard West High School)
Logan Neuschaefer (Dundee Crown High School)
Alessa Oltman (Oak Park and River Forest High School)
Emily Ostrowski (Marian Central Catholic)
Rebecca Panos (Mundelein High School)
Yesha Parikh (Maine East High School)
Akshar Patel (Glenbard North High School)
Jora Pugliese (Lake Zurich High School)
Skyler Purvis (St. Charles East High School)
Maggie Rausch (Nazareth Academy)
Bryanna Robles (East Leyden High School)
Sydney Rothenberg (Deerfield High School)
Khloe Sedlak (AA Stagg High School)
Julia (Jules) Seinitz (Oak Park and River Forest High School)
Bryan Slaughter (Lake Zurich High School)
Jackson Smith (Oak Park and River Forest High School)
Matthew Spencer (Downers Grove North)
Hazel Tan (Downers Grove South) 
Nicole Toloczko (East Leyden High School)
Madison Walsh (Addison Trail High School)
Jake Weihe (Bartlett High School)
Aidan Williams (Edwardsville High School)

ORCHESTRA
Madison Solomon - Oboe/English Horn ( St.Charles East High School)
Noah Kublank - 1st Violin ( Libertyville High School)
Thomas Musgrave - 2nd Violin (Bradley-Bourbonnais Community High School)
Vasu Janjrukia - Viola (James B. Conant High School)
Adan Richard - Cello (Lincoln-Way East High School)
Josiah Jackson - Keyboard 1 ( Lakes Community High School)
Sarah Donofrio - Keyboard 2 (Libertyville High School)
Alyssa Cordero - Keyboard 3 (Glenbard North High School)
Aval Zaucha -  Bass (Bolingbrook High School)
Jacob Bauman - Drumset (Adlai E. Stevenson High School)
Samantha Mitchell - Flute (Naperville Central High School)
Nicholas Lingner - Percussion (Prairie Ridge High School)
Adina Shaikh - Percussion (Adlai E. Stevenson High School)
Lizzy Mazzolini - Horn (Glenbard East High School)